არაბეთის გაერთიანებული ემირატები 2019
Expo-Sciences International (ESI) არის მსოფლიოს უდიდესი სამეცნიერო გამოფენა, რომელიც ორ წელიწადში ერთხელ იმართება. წელს ამ ღონისძიებას არაბთა გაერთიანებული ემირატების დედაქალაქმა – აბუ დაბიმ უმასპინძლა. 57 ქვეყნის 1500-მა ახალგაზრდამ წარადგინა თავისი ნაშრომები ამ მსოფლიო ფორუმზე.
საქართველოს ღირსებას ქართულ-ამერიკული უმაღლესი სკოლის (GAHS) 6 მოსწავლე იცავდა:
გვანცა გუმბერიძე, ლიზი რუაძე, მარიამ საფარაშვილი, ანა რაზმაძე, მარიამ წულუკიძე და ვაკო კაკაბლიშვილი.
მათ მიერ წარგენილმა სამმა თემამ მათემატიკის სექციაში უდიდესი მოწონება დაიმსახურა. სპეციალისტებმა ერთხმად აღნიშნეს მიღებული შედეგების აქტუალურობა და ასევე ნოვატორული ფორმა, კერძოდ, სამივე თემაზე გაკეთებული იყო ანიმაციები GEOGEBRA-ს დახმარებით. ცხადია, სამივე თემა გამარჯვებულთა შორის დასახელდა – ექვსივე მოსწავლემ ოქროს მედლები დაიმსახურა.
მონაწილეები საუკეთესო სასტუმრო NOVOTEL-ში ცხოვრობდნენ. ბრწყინვალედ იყო ორგანიზებული საექსკურსიო პროგრამები. მოსწავლეებმა დაათვალიერეს აბუ დაბის ყველა ღირსშესანიშნაობა:

United Arab Emirates 2019
Expo-Sciences International (ESI) is the largest in the world A science exhibition held every two years. This year the event was hosted by the capital of the United Arab Emirates - Abu Dhabi. 1500 young people from 57 countries presented their papers at this world forum.
Georgia was honored by 6 students of Georgian-American High School (GAHS):
Gvantsa Gumberidze, Lizi Ruadze, Mariam Saparashvili, Ana Razmadze, Mariam Tsulukidze and Vako Kakablishvili.
The three topics presented by them deserved the greatest approval in the mathematics section. Specialists unanimously noted the urgency of the results obtained as well as the innovative form, in particular, animations were made on all three topics with the help of GEOGEBRA. Clearly, all three topics were named among the winners - all six students won gold medals.
The participants lived in the best hotel NOVOTEL. Excursion programs were brilliantly organized. The students visited all the sights of Abu Dhabi: